Категорії каталога

Форма входу

Головна » Статті » Хвороби щитоподібної залози

Симптоми захворювань щитоподібної залози

Симптоми захворювань щитоподібної залози

 

Хвороби щитоподібної залози можна умовно розділити на стани повۥязані із змінами її функції та випадки коли міняється структуразалози. Також можливе поєднання цих станів.

Основні клінічні ознаки зміни функції залози:

Ø     При надмірній кількості гормонів щитоподібної залози в крові прискорюється обмін речовин, що призводить до раптового схуднення, появи серцебиття, пітливості, тремтіння рук, слабкості, дратливості та плаксивості.

Ø     Зниження функції щитоподібної залози, призводить до зниження рівня гомонів, що в свою чергу уповільнює обмінні процеси в організмі і проявляється слабкістю, втомлюваністю, сухістю шкіри, набряком всього тіла, збільшенням маси тіла, зменшенням частоти пульсу, підйомом артеріального тиску, випадінням волосся.

По структурі:

Ø     щитовидна залоза може бути змінена за розмірами

Ø     консистенцією

Ø     містити пухлини (вузли).

ЗОБ – це збільшення розміру щитоподібної залози будь-якого генезу.

Якщо залоза збільшена за рахунок вузла або вузлів, то його називають вузловим або багатовузловим; якщо збільшення відбулося за рахунок розростання тканини залози – дифузним; коли залоза збільшилась за рахунок обох цих чинників – змішаним.

Якщо вчасно не втрутитись в цей патологічний процес щитовидна залоза збільшується до великих розмірів, враховуючи обмеженість простору в ділянці шиї, збільшений орган починає зміщувати і здавлювати поруч розташовані органи: трахею, стравохід, нерви і судини шиї. З'являється так званий компресійний синдром – тиск в ділянці шиї, відчуття стороннього тіла на шиї, задишка, яка посилюється при закиданні голови та лежачи, затруднення при ковтанні їжі, захриплість голосу. Це перший синдром на який звертають увагу пацієнти за умови нормальної функції залози і, зазвичай, це вже запущена стадія захворювання.

Нажаль у 80% хворих з пухлинами щитоподібної залози (в тому числі і злоякісними) будь-які відчуття відсутні. Тривалий час вони відчувають себе здоровими, навіть не здогадуючись про грізну хворобу.

Враховуючи це, ми радимо ВСІМ раз на рік проходити УЗД щитовидної залози, а при виникненні вказаних симптомів негайно звернутися до лікаря спеціалізованого закладу за консультацією.

Категорія: Хвороби щитоподібної залози | Додав: vitasana (13.02.2009)
Переглядів: 2972 | Рейтинг: 4.8/12 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]