Категорії каталога

Форма входу

Головна » Статті » Хвороби щитоподібної залози

Пухлини щитоподібної залози

Пухлини щитоподібної залози

 

Вузол щитоподібної залозице пухлиноподібний утвір в залозі, який діагностується пальпаторно, або при ультразвуковому дослідженні. У формі вузла може бути кіста або, змінена внаслідок хронічного запального процесу, тканина щитоподібної залози.

На початку хвороби пухлини є невеликих розмірів і хворий, частіше за все, їх не відчуває. Таким чином, в переважній більшості випадків пацієнт навіть не здогадується про свою хворобу, а коли вузли збільшаться до великих розмірів і почнуть здавлювати оточуючі органи, з'являються вдчуття стороннього тіла на шиї, затруднення при ковтанні, кашель, косметичний дефект.

Вузли щитоподібної залози криють ряд небезпек:

Ø     Кожен вузол має здатність до росту і може досягнути великих розмірів, здавити органи шиї, що призведе до виникнення дихальної недостатності та, наприкінці, до задухи.

Ø     Вузол може виявитися злоякісною пухлиною.

Ø     Деякі вузли можуть перероджуватися на злоякісні пухлини.

Ø     За певних обставин у вузол може відбутися крововилив, або може виникнути запалення вузла (струміт), що буде супроводжуватись больовими відсуттями в ділянці шиї, підвищенням температури тіла,  збільшенням вузла, а інколи й до зміщенням органів шиї.

Кожну пухлину (вузол) щитоподібної залози необхідно вважати потенційно злоякісною до того часу поки не доведено її природу. В жодному разі неможливо спостерігати, або лікувати терапевтичними методами хворого з вузловим зобом без доведення його доброякісності.

Єдиним методом визначення клітинного складу вузла є тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАПБ), яка проводиться під контролем УЗД. В наступному, отриманий матеріал, досліджують під мікроскопом спецалісти – цитологи, котрі визначають якій пухлині щитовидної залози відповідають ці клітини.

Процедура ТАПБ грунтується на заборі невеликої групи клітин пухлини, тонкою голкою, під строгим УЗД контролем місця розташування кінчика голки, (який має знаходитись в вузлі).

Враховуючи клітинний склад вузла, пухлини щитоподібної залози можна розділити на наступні групи:

Ø     Доброякісний вузол.

Ø    Доброякісний вузол щитовидної залози, який може "переродитися" на рак.

Ø     Рак щитовидної залози

Дві останні групи вузлів підлягають обовۥязковій операції.

Загалом усі пухлини щитоподібної залози мають здатність до росту, а отже лікувати їх обовۥязково.

Доброякісні вузли, в залежності від розміру та структури, підлягають лікуванню методом лазеріндукованої інтерстиціальної термотерапії, або оператвному лікуваню.

Нажаль консервативні методи лікування є неефективними, або, в кращому випадку, – малоефективними.

Категорія: Хвороби щитоподібної залози | Додав: vitasana (13.02.2009)
Переглядів: 2493 | Рейтинг: 5.0/8 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]